pokemon

burda pokemonla ilgili hersey bulabilirsiniz
 
AnasayfaSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş
 

 tam çözüm

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 21
Kayıt tarihi : 16/03/07

tam çözüm Empty
MesajKonu: tam çözüm   tam çözüm Icon_minitimeCuma Mart 16, 2007 8:29 am

UYARI: Karakter, şehir ve bölge isimleri, sürümden sürüme değişebilir.

Oyuna başladığınız zaman, anneniz size "poke gear"ınızı veriyor. Evden çıkın ve Prof.Elm'den pokémonunuzu alın. Sola doğru yola çıkın, bol bol vahşi pokémonlarla savaş yapın. İlk durağınız "Cherrygrove City". Burada GYM salonu yok ama burada pokémonlarınızı tedavi ettirebilir ve size şehri gezdiren yaşlı adamdan "map"ı alabilirsiniz. Burdaki işiniz bittikten sonra yukarı doğru yol almaya devam edin. Yukarı doğru giderken sağ taraftaki çimenlikten gidin. Sonunda Prof.Oak'ın evini bulursunuz. Prof.Oak'la konuşunca size "pokédex"le bir yumurta yani "egg" veriyor. Evden çıktıktan sonra sizi Prof. Elm arıyor ve bir pokémonun çalındığını ve hemen yanına gelmenizi istiyor. Prof. Elm'in yanına giderken Cherrygrove City'den çıkarken hırsızımız karşınıza çıkıyor ve burada sizinle bir savaş yapıyor. Yalnız sizin pokémonunuzun zayıf olduğu türde bir pokémon gönderiyor. Neyse, bunu yendikten sonra Prof. Elm'in yanına gidin. Oradaki polisle konuşun, hırsızın adını belirleyin (ben kardeşimin adını koymuştum). Sonra Prof.Elm'le konuşun ve yumutayı ona verin. Laboratuvardan çıkarken Prof.Elm'in yardımcısı size 5 tane "poke ball" veriyor. Artık pokémon yakalayabilirsiniz. New Bark Town'dan çıkarken (Wakaba Town) bir adam da size pokémon yakalamayı öğretiyor. Bundan sonraki durağımız "Violet City".

1. DÜNYA

1. NİŞAN (Violet City)
Burası en kolay nişan alacağınız yer. Ama ilk önce şehirdeki "Bellsprout Tower"a uğramayı unutmayın. Binada pokémonunuzun levelini bol bol yükseltin. Bu arada Bellsprout Tower'ın liderini yenince size "FLASH" itemi veriyor. Bununla karanlık mağaraları aydınlatabilrsiniz. GYM liderine gelince, yenmesi çok kolay. Yanlış hatırlamıyorsam level7 Pidgey ve level8 Pidgetto gönderiyor. Lideri yendikten sonra Prof.Elm sizi arıyor ve yumurtayı almanızı söylüyor. Siz de bi koşu pokémon merkezine gidip Prof.Elm'in yardımcısıyla konuşup yumurtayı alın. Yumurta yaklaşık 1-2 saat sonra açılacak ve içinden "Togepi" çıkacak. Artık bu şehirde işimiz bitti.

2. NİŞAN (Azalea Town)
Yumurtamızı alıp ilerliyoruz. İlerde dans eden bir ağaç var. Onu şimdilik bırakıp aşağıya doğru gidin. Orada iki mağara girişi var. Birinde puzzle çözüyorsunuz (Kabuto'nun puzzle'ı). Puzzle'ı çözdüğünüz zaman diğer mağaraya düşüyorsunuz. Bunu yapmak zorunlu değil, benden söylemesi. Sonra sağdaki geçitten geçip, sizi geçirmeyen adam, siz yumurtalı olduğunuz için bir şey yapmıyor. Oradan geçip "Union Cave"e girin. Tünelden çıktıktan sonra sola ilerleyine Azalea Town'dayız. Ama GYM'nin önü kapalı. Bu yüzden kasabanın üst sol tarafındaki "KURT"un evine girip konuşun. O evden çıkacak. Siz de hemen kasabanın sağ tarafındaki "Slowpoke Well"e (hani önünde roket takımı bekçisi olan) girin. Orada 3-4 roket var onları yenin ve Slowpoke'ları kurtarın. Mağaradaki işiniz bittikten sonra, gidin ve nişanınızı alın. Bu arada Togepi'nin yumurtası büyük ihtimalle burda açılacak.

3. NİŞAN (Goldenrod City)
Kasabadan çıkarken, hırsızla bir mücadele daha yapıyorsunuz. Dövüşten sonra, "Ilex Forest"e girin. Orada bir çocuğun Fartfetch'd'ini kaybettiğini göreceksiniz. Burada az ilerde olan kuşu, kovalayıp çocuğun yanına getirdiğinizde onun yanında olan adam size "CUT" itemi veriyor. Bununla ince ağaçları kesebilirsiniz ve böylece ormandan Goldenrod City'e gidebilirsiniz. Goldenrod City'deki GYM'nin liderini yenin. Yenilince ağlamaya başlayacak ve size nişanı vermeyecek. Sonra mavili bir kız sizle konuşacak. Tekrar liderle konuşunca size nişanı verecek (Bu arada Raido Tower'dan soruları bilerek radyonuzu almayı unutmayın).

4. NİŞAN (Ecruteak City)
İlk önce dans eden ağacı geçmek için şehrin trenyolunun üst sağ tarafındaki çiçekçiye girin. Oradaki kızlardan biri size "Squirtbottle" verecek. Bunun yardımıyla danseden ağacı geçebilir ve Ecruteak City'e gidebilirsiniz. Bu arada ağacın sağ tarafındaki şişman mavi giysili adamla konuşunca size "Rock Smash" veriyor. Bu da çatlak kayaları kırmaya yarıyor. Ecruteak City'de ilk önce "Kimono Girls"lere bir uğrayın. Hepsi Eevee'nin değişik bir evrimleşmiş halini yollar. Hepsini yenince oradaki mavi saçlı adamla konuşun. Size "SURF" itemi verecek. Bunun sayesinde sularda istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Bunu hallettikten sonra hayalet nişanınızı alabirsiniz. Ama GYM'de yol gözükmüyor. Bunun için ilk yendiğiniz adamdan direk sağa gidin. Sağ tarafta duran ninenin bir kare ön hizasında durun. İlerleyin ve nineyi de yenin. Aynı işlemi lidere ulaşıncaya kadar deneyin. Sonunda da hayalet efendisini yenebilirsiniz.

NOT: Bu şehirde iki önemli bina var. Bunlardan biri "Burned Tower", diğeri "Tin Tower". Burned Tower'da efsanevi köpekler (Raiku, Entei, Suikun), Tin Tower'ın çatısında ise "HO-OH" var. Efsanevi köpeklerin nasıl yakalanacağını bilmiyorum ama Ho-oh'un nasıl yakalanacağını ilerde anlatacağım. Şimdi 7.nişanı alalım. Sonra 5-6'yı alırız.

7. NİŞAN (Mahogany Town)
Ecruteak City'den sağa doğru sulardan geçerek gidilince Mahogany Town'a ulaşılır. Kasabanın sağ tarafındaki adam siz yedi nişan toplamadan sizi geçirmez. Roket takımı burayı ele geçirmiş. Bu yüzden GYM'ye giremiyorsunuz. Artık kasabayı kurtarmaya başlayalım. Direk yukarı giderek "Lake of Rage"e gidiyorsunuz. Oradaki gölde kırmızı bir "Gyarados" var. Onun yanına gidip onu yenin veya yakalayın, karar sizin. Sonra Gyarados'la işiniz bittikten sonra gölün alt tarafında pelerinli biri olacak. Bu adamın adı "LANCE" (İlerde bayağı bir başınızı yakacak). Bu adamla konuşun. Konuştuktan sonra adam uçacak (şaka değil). Sonra kasabaya geri dönün. Orada Mart'ta benzeyen ve bir şeyler satan bir ev var. Oraya girin. İçerde Lance'ı göreceksiniz. Lance içerdeki adamı dövdükten sonra sağ üst köşede bir merdiven açılacak, oradan inin (Artık birlikte roket takımını basabilirsiniz). İner inmez hırsızımız yine karşınıza çıkacak. Onu ve o kattaki roketleri yendikten sonra aşağı kata inin. Burdaki Lance'la göreviniz kapıları açacak şifreyi bulmak.

Heryeri dolaşın, önünüze çıkan tüm roketleri yenin. Sonunda oranın liderini yendikten sonra, şifreleri öğrenmiş olacaksınız. Sonunda orta kattaki büyük makinelerin olduğu yere gelin. Kapıyı açın. Son adamı da yendikten sonra sol taraftaki Electrode'ları ister yakalayın ister yenin. Electrode'ları halledince Lance'la konuşun. Size "WHIRLPOOL" itemi verecek. Bununla suyun üstündeki hortumları yok edebiliyorsunuz. Artık binadan çıkın, gidin ve buz GYM'ine girin. Burası biraz karışık. Bir ipucu vereyim; Lidere ulaşmak için soldan gidin ve soldaki en üst tarafa ulaşın. Bundan sonrası size kalmış. Nişanınızı alın. Şimdi 5. ve 6. nişanımızı alabiliriz.

5. NİŞAN (Cianwood City)
Buraya ulaşmak için ilk önce Ecruteak City'nin solunan "Olivine City"ye gelmeniz gerekir. Şehrin sağ alt tarafındaki "Olivine Lighthouse" binasındaki herkesi yenin. En üst kata ulaşınca 6. nişanı verecek olan kızla tanışacaksınız. Bunun yanındaki pokémon hasta. Hasta pokémonu iyileştirmeden kız, GYM'ine dönmüyor. Bunu iyileştirmek için ada şehri olan Cianwood City'e gitmek gerekir. Ama ilk önce şehrin alt sol tarafındaki eve uğrayın. Oradaki denizci size "STRENGHT" itemi verecek. Bunun sayesinde bazı kayaları itebileceksiniz. Cianwood'a surf'le gidilir. İsterseniz yoldaki "Whirl Islands"a uğrayabilir ve burada bazı pokémonları yakalayabilirsiniz. Adaya ulaştığınızda, şehrin en alt tarafında bir eczane var. Buradan Lighthouse'daki hasta pokémonu iyileştirecek iksiri alabilirsiniz. Sonra GYM'e girin. Ama bizi itilecek kayalar bekliyor. Bunlar çok kolay, üç kaya yanyana. Sağ ve soldakini bir ileri itin. Ortada kalan kayayı sağa veya sola itin. Böylece yol açılacak ve nişanınızı alabileceksiniz. Çıkışta da GYM'in önündeki kadından "FLY" itemi almayı unutmayın. Bu item sayesinde geçtiğiniz şehirlere uçabilirsiniz.

6. NİŞAN (Olivine City)
Cianwood'dan aldığınız iksiri Lighthouse'daki kıza götürün. Böylece pokémon iyileşecek ve kız GYM'ine geri dönecek. Size de onu gidip yenmek kalıyor. Böylece 7 nişanı tamamlamış oldunuz.

8. NİŞAN (Blackthorn City)
Olivine GYM'inden çıkar çıkmaz sizi Prof.Elm arıyor. Goldenrod City'i roket takımının bastığını söylüyor. Bunun üzerine hemen Goldenrod'a gidin ve hemen şehri kurtarma operasyonuna başlayın. Radyo binasına girin. Oradaki tüm roketleri yenin. 3 veya 4'üncü katta elektronik bir kapı var. Şimdilik onla uğraşmayın. En üst kattaki roket takımı patronlarından olan adamı yenin. Size yeraltı tünelindeki kapıyı açmanızı sağlayacak "Basement Key" verecek. Bunu aldıktan sonra yeraltı tüneline gidin. Sağ taraftaki kapıyı açın. Karşınıza ilk çıkan adam hırsızımız olacak. Onu yenin. Sonra sırada üç roket elemanı var. Onları da haklayın. Aşağı taraftaki yolu açmak için 3 tuşa sırasıyla soldan sağa doğru basın (Birkaç defa denemeniz gerekebilir). Sonunda en aşağıdaki merkez tuşa gidin. Oradaki kızı da yenip, tuşa basıp tüm kilitli kapıları açın. Daha sonra kapıdan geçin. İlerleyin ve içerdeki tüm roketleri yenin. En sonunda siyah şapkalı mavi saçlı radyo binası müdürünü bulacaksınız. O size, radyo binasında elektronik kapıyı açmanızı sağlayacak "Card Key"i verecek. Bunu aldıktan sonra hemen radyo binasına gidin, elektronik kapıyı açın. Roketleri yenerek en üst kata çıkın. En üst kattaki roket takımı patronlarından olan adamı yenin, şirketi ve şehri kurtarın.

Roketleri yenince gidecekler ve şirket başkanı gelecek. Eğer Pokémon Gold oynuyorsanız size "Rainbow Wing", eğer Pokémon Silver oynuyorsanız size "Silver Wing" verecek. Rainbow Wing'le Ho-oh'u, Silver Wing'le de Lugia'yı yakalayabilirsiniz. Unutmadan söyleyeyim Lugia "Whirl Islands"da. Artık Blackthorn City'e gidebiliriz. Şehre gitmek için Mahogany Town'un sağ tarafında bulunan "Ice Path"e girin. Burada size bol bol buz pokémonu çıkar. Ice Path'taki tüm malzemeleri alın. Bunların birinde "WATERFALL" item var. Bu da şelalerden yukarı çıkmanızı sağlar. Ice Path'ın sonuna doğru bazı kayaları çukurlara itmeniz gerekiyor. Ice Path zor bir yer ve sizi fazla uğraştırabilir. Sonunda mağaradan çıktınız ve Blackthorn City'desiniz.

Buradaki GYM'in kapısının önünde duran kişi siz Goldenrod City'i roketlerden kurtarınca kapının önünden çekilmiş. İçeri girin. Üst kattaki kayaları çukurlara itmeniz gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra sol üst köşedeki çukurdan kendinizi atın ve GYM liderini yenin. Fakat siz onu yenince nişanı hemen vermiyor. Sizden bir dragon itemini (yanlış hatırlamıyorsam dragon scale) bulmanızı istiyor. Bu item GYM'in hemen arkasındaki "Dragon's Den" mağarasında. Bu mağarada size surf ve whirlpool itemleri gerekir. Zor değil, sola doğru giderek sonunda dragon itemini buluyorsunuz. Bulur bulmaz GYM lideri geliyor ve size 8.nişanınızı veriyor. Artık pokémon ligine gidebilirsiniz.

Pokémon LİGİNE GİDİŞ
Mağaradan çıkınca Prof.Elm sizi arıyor ve size birşey vereceğini söylüyor. New Bark Town'a geri döndüğünüzde Profesörle konuşunca size "Master Ball" veriyor. Bununla efsanevi kuşlardan birini yakalayabilirsiniz. Eğer Pokémon Gold oynuyorsanız; Tin Tower'ın çatısından Ho-oh'u, Pokémon Silver oynuyorsanız Whirl Islands'dan Lugia'yı yakalayın. Bunlar çok işinize yarayacak pokémonlar. Sonra New Bark Town'un sağ tarafından surf yaparak gidin. "Tohjo Falls" diye ufak bir mağara var. Burada size "waterfall" itemi lazım. Bu mağaradan çıkıp ilerlediğinizde karşınıza "Victory Road" çıkıyor. Bu mağaranın çıkışında hırsızımızla bir mücadelemiz var. Dikkat edin, pokémonları o kadar da güçsüz değil. Bundan sonra "Indigo Plateu"na gidin. Sonunda Pokémon Ligi başlıyor!!!

Burada ilk rakibiniz pisişik pokémon eğitmeni Will. İkinci rakibiniz bitki pokémonu eğitmeni Koga. Üçüncü rakibiniz dövüş pokémonu eğitmeni Bruno. Dördüncü rakibiniz dark pokémonu eğitmeni Karen. Ve FİNAL, başınıza dert açacak dediğim adam dragon pokémon eğiticisi Champion LANCE. Özellikle Dragonite'lerine dikkat etmeniz gerekir. Onu da yenince şampiyon SİZSİNİZ! Şimdiden tebrik ederim.

TAVSİYELER;

Oyun boyunca sadece (master ball'ı alana kadar) iki pokémon yetiştirin. Biri başladığınız pokémon olsun. Diğerinin de "Dragonite" olmasını tavsiye ederim. Bunu Goldenrod City'den kumarhaneden alabilirsiniz (Dratini olarak, ama biraz pahalı). Pokémon ligine gidene kadar bu Dratini'yi Dragonite yapmaya bakın (Dratini, Level 30'da Dragonair, Level 55'te Dragonite olur). Emin olun ki pişman olmayacaksınız. Çünkü Dragonite çok güçlü. Üçüncü pokémonu ise efsanevi kuşlardan birini yakalayarak alın (yukarıda açıklamıştım).
Pokémon ligine giderken yanınıza bol bol max potion, revive ve full heal alın. Bunlar çok gerekli olacak.
Önünüze gelen her adamla savaşın. Böylece pokémonlarınızın levellerini bolca yükseltirsiniz.
Şehirlerdeki her yeri gezin, tüm evleri dolaşın.
BROCK
Vermilion City'deki "Digleet's Cave"den geçtikten sonra Viridian City'nin sağ tarafında olan bir yerde çıkarsınız. Yalnız Vermilion City GYM lideri yok. Şimdilik onu boşverin. Yukarı doğru "Pewter City"e gidin. Orada şehrin sağ tarafında bir yerde yaşı bir dede var. Konuşunca size, Pokémon Gold oynuyorsanız "Silver Wing", Pokémon Silver oynuyorsanız "Rainbow Wing" verecek. Bunların ne işe yaradığını artık biliyorsunuz. Sonra GYM'e girin ve Brock'u yenin. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Brock'un "Omastar" ve "Kabutops"u var. Bunlar su saldırısı yapabilen kaya pokémonlardır.

BLUE (GARY) VE BLAINE
Bu nişanları almak için ilk önce "Pallet Town"a gidin. Ordan surf yaparak "Cinnabar Island"a gidin. Burada üst tarafra Blue'yla (Gary'le) konuşun. O, Viridian City'deki GYM'ine geri dönecek. Bu arada adanın ortasında bir tabela var. Bunda, "Blaine'nin GYM'i, Seafoam Islands'a taşınmıştır." yazısı var. Biz de buna göre hareket ederek Cinnabar'ın sağ tarafından surf yaparak Seafoam'a gidiyoruz. Ordaki mağarada Blaine'den nişanınızı alın. Sonra Viridian'a gidin. GYM'ine geri dönen Blue'yu (Gary'i) yenin. Böylece tam 16 nişanınız olmuş oldu.

ASH KETCHUM'LA BÜYÜK DÖVÜŞ
Nişanları toplayınca Prof.Oak'a gidin ve onunla konuşun. Artık Ash Ketchum'la dövüşmeye hazırız. Bu arada Prof.Oak'la konuşmamızın nedeni Victory Road'a girerken yoldaki geçitte sağ tarafta bir adam yolu tıkıyordu. Onu oradan çekmek için konuştuk. Neyse, Prof.Oak'la konuştuktan sonra Viridian City'nin sol tarafından giderek o geçite girin. Geçitte, o soldaki dar yoldan geçerek kapıdan çıkın. İlerleyince en sonunda o mağarayı göreceksiniz. "Mt.Silver" (Ben silver oynamıştım. Ondan adı Mt.Silver. Pokémon Gold'da Mt.Gold olabilir). Mağaraya girmeden önce yandaki Pokémon merkezinde pokémonlarınızı tedavi ettirin. Ash çok güçlü. Yalnız oyunda adı "RED" diye geçiyor söyleyeyim. Ash'in pokémonları şunlar (birkaç level fazla ya da az yazmış olabilirim):

Pikachu: L85
Espeon: L73
Blastoise: L77
Snorlax: L75 (En zor pokémon, çok dikkat edin)
Charizard: L77
Venusaur: L75
Oyunu bitirdiniz tebrikler. Son olarak söyleyeceğim şey; oyun, pokémon hayranları için çok iyi bir oyun. Başında saatler geçirebilirsiniz
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://pokemon2.forumactif.org
MiRaCHo
Admin
MiRaCHo

Mesaj Sayısı : 23
Kayıt tarihi : 17/03/07

tam çözüm Empty
MesajKonu: Geri: tam çözüm   tam çözüm Icon_minitimePtsi Mart 19, 2007 11:35 pm

tşk. süper paylaşım cheers
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
orhunMesaj Sayısı : 7
Kayıt tarihi : 16/04/07

tam çözüm Empty
MesajKonu: Geri: tam çözüm   tam çözüm Icon_minitimePtsi Nis. 16, 2007 9:58 am

admin misin nesin bunları çalıyon alper33ü bilenanlar.alıntıdır desen anlıcam AYIP DENEN BİŞEY VAR iki mesaj yazdım hepsi senin bu yaptıklarınla ilgili bu sitenin bu tür durumlarda uyarı vercek olan sensin senin yaptığına bak ayıp be Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
orhunMesaj Sayısı : 7
Kayıt tarihi : 16/04/07

tam çözüm Empty
MesajKonu: Geri: tam çözüm   tam çözüm Icon_minitimePtsi Nis. 16, 2007 9:58 am

admin misin nesin bunları çalıyon alper33ü bilenanlar.alıntıdır desen anlıcam AYIP DENEN BİŞEY VAR iki mesaj yazdım hepsi senin bu yaptıklarınla ilgili bu sitenin bu tür durumlarda uyarı vercek olan sensin senin yaptığına bak ayıp be Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ash cetchumMesaj Sayısı : 2
Kayıt tarihi : 17/04/07

tam çözüm Empty
MesajKonu: Geri: tam çözüm   tam çözüm Icon_minitimeSalı Nis. 17, 2007 9:15 am

flood yapma
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
orhunMesaj Sayısı : 7
Kayıt tarihi : 16/04/07

tam çözüm Empty
MesajKonu: Geri: tam çözüm   tam çözüm Icon_minitimeÇarş. Nis. 18, 2007 9:15 am

1- bilerek yapmadım bi kez gönderdim niye olduğunu anlamadım
2- sen git başkasının emeğini çal biri ona tepki göstersin sen de flood yapma diye karşılık ver bu kadar görmezden gelinmezki
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
tam çözüm
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
pokemon :: pokemon :: pokemon silver,gold,crystal-
Buraya geçin: