pokemon

burda pokemonla ilgili hersey bulabilirsiniz
 
AnasayfaSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş
 

 tam çözüm

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 21
Kayıt tarihi : 16/03/07

tam çözüm Empty
MesajKonu: tam çözüm   tam çözüm Icon_minitimeCuma Mart 16, 2007 8:22 am

Öncelikle Oyuna Bir Kamyonda Başlıyoruz.Kamyondan İndiğimizde Annemiz Bizi Karşılıyor. Ve İçeride Machoke'ları Eşya Taşırken Görüyoruz.Buradan Yeni Bir Eve Taşındığımız Anlaşılıyor:) Bu Yeni Ev Aynı Zamanda Yeni Bir Macera Anlamınada Geliyor:)İlk Yapacağımız İş Odamıza Çıkıp Saati Ayarlamak.Daha Sonra Kendi Evimizden Çıkıp Komşumuza Gidiyoruz. Komşularımızla Tanışıyoruz.Sonra Bu Evdeki Üst Kata Çıkıyoruz Ve Oyun Boyunca Rakibimiz Olacak Olan Kız/Erkek Eğitmenle Tanışıyoruz.Ve Maceraya Başlıyoruz... Komşumuzun Evinden Çıktıktan Sonra Yukarı Doğru Gidiyoruz Ve Burada Bir Kurtun Profesörü Kovaladığını Görüyoruz.İlk Yapacağımız Şey Profesör'ün Yerdeki Çantasına Bakmak Ve Buradaki 3 Pokemon'dan(Çimen,Su,Ateş)Birini Seçiyoruz.Sonra Prof.'u Kovalayn Kurtla Savaşıp Onu Yeniyoruz.

2.Şehirde Yapmamız Gereken Pek Birşey Yok.Yukarı Doğru Çıkıyoruz Ve Burada Komşumuz Yani Rakibimizle Savaşıyoruz.Daha Sonra 2.Şehire Gidiyoruz.Burada Şehrin Ortasındaki Adamla Konuşuyoruz Ve PokeMart'a Giriyoruz.İsteyen birşeyler Alabilir:)
Daha Sonra İlk Şehire Geri Dönüyoruz.Ve Profesörün Labaratuarına Giriyoruz. Burada Profesörle Konuştuktan Sonra 2.Şehire Tekrar Gidiyoruz Ve Bu Şehrin Batısındaki Yola Sapıyoruz. Bu Yolun Sonunda Yeni Bir Şehire Geliyoruz.Bu Şehirdeki Gym'e Girdiğimiz De Bir Adam Bize Nasıl Pokemon Yakalandığını Gösteriyor.Buradaki Gym'e Giremiyorsunuz Çünkü Bu Gym 5.Rozet.Yani 4 Rozet Olmadan Buraya Giremiyorsunuz.
Bu Şehrin Kuzey Batısında Bir Ormana Giriyoruz.Hatırlayacaksınız Eski Oyunlardada Bol Böcekli Bir Orman Vardı.Buda Oraya Benziyor.Burada İlerlerken Birden Karşımıza Bir Adam Çıkıyor Ve Arkamıza Sığınıyor.Ardından Başka Birisi Geliyor.Bu İkinci Gelen Kişi Eski Oyunlardaki Gibi Roket Takımına Benzeyen Bir Çetenin Adamı.Bu Oyunda Seçtğiniz Oyuna Bağlı Olarak 2 Çeteden Biriyle Savaşıyorsunuz.Bunlardan Biri Magma Diğeri İse Aqua.Bu İkinci Gelen Çete Elemanıyla Savaşıyorsunuz.
Yendikten Sonra Yeni Şehrimize Ulaşıyoruz.Bu Şehirdeki Gym'de Savaşıp 1.Rozetinizi Alabilirsiniz. Gym'in Pokemon Türü Kaya.
Rozetinizi Aldıktan Sonra Şehrin Doğusundaki Mağaraya Gidiyorsunuz.Burada Ormanda Kurtardığınız Adamla Karşılaşıyorsunuz.Daha Sonra Mağaranın Girişinin Ortasındaki Yaşlı Adamla Konuşuyorsunuz.Bu Az Önce Anlattığım Çete Elemalarından Biri Bu Yaşlı Adamın Martı Pokemon'unu Kaçırmışlar.Mağarada Bu Çete Elemanıyla Savaşıyorsunuz Ve Martıyı Kurtarıyorsunuz.Daha Sonra Ormanda Kurtardığınız Adamla Konuşuyorsunuz Ve Bu Adam Size Poke-Navi-A'yı Veriyor. Bununla Haritaya Bakabiliyorsunuz.
Bu Şehirde Hm01 Yani Cut'ı Alıyorsunuz.Daha Sonra İskelesi Olan Bir Eve Giriyorsunuz Ve Burada Martısını Kurtardığınız Yaşlı Adamı Görüyorsunuz.Bu Yaşlı Adam Sizi Botuyla 2.Rozeti Alacağınız Adaya Götürüyor.
Bu Adadaki Gym'den 2.Rozetinizi Alıyorsunuz.Bu Gym'in Pokemon Türü Savaş.
2.Rozetinizi Aldıktan Sonra Yaşlı Adamla Konuşuyorsunuz Ve Bu Yaşlı Adam Sizi Bir Kumsala Götürüyor. Burada Kuzeye Gittikçe Yeni Bir Şehir Karşımıza Çıkıyor.Bu Şehirdeki Evlerden Birinde Bir Bilim Adamıyla Konuşuyorsunuz.Böylece Ocean Museum'a Girebiliyorsunuz.
Ocean Museum Denilen Yerde Birsürü Çete Elemanı Var.Ve Burada Birkaçıyla Savaşıyorsunuz.Biraz Daha İlerledikten Sonra Rakibinizle Tekrar Karşılaşıyorsunuz.Onu Yendikten Sonra Yolu Takip Ediyorsunuz Ve Kendinizi Yeni Bir Şehirde Buluyorsunuz...
Buradan Bisiklet Alabiliyorsunuz.Ama Ben Pek Kullanmadım Bisikleti.Çünkü X'e Basılı Tutup Koşabiliyorsunuz. Ayrıca Bisikletli Yola Girebilmeniz İçinde Bisiklete İhtiyacınız Var:)
Bu Şehirdeki Gym Elektrik Türü.Burada Lideri Yenip 3.Rozeti Aldıktan Sonra Şehirdeki Birisi Size hm06 Rock Smash'i Veriyor. Bu Hm ile Kayaları Parçalayabiliyorsunuz. Buradan Yukarı Çıkınca Yolunuza Çıkan Kayaları Parçalıyorsunuz Ve Yolunuza Devam Ediyorsunuz.İlerlerken Karşınıza Bir Çöl Çıkacak.Burada Fırtına Olduğundan Giremiyorsunuz.Buradan Sola Sapıyorsunuz Ve Bir Vadiye Geliyorsunuz. Buradan Yukarı Çıkınca Teleferiği Görüyorsunuz.Teleferiği Kullandıktan Sonra İki Çetenin Elemanlarının Savaştığını Görüyorsunuz. Yukarı Çıktığınızda Sizinle Savaşacak Olan Çete Elemanlarını Yeniyorsunuz Ve İki Çetede Yok Oluyor.
Buradan Aşağı İndiğinizde Çıkacak Yoldan Sola Sapıyorsunuz Ve Yeni Bir Şehirle Karşılaşıyorsunuz. Bu Şehirdeki Biriyle Konuşup Hm04'ü Alıyorsunuz.Buradaki Gym Ateş Türü.Ve Salon Eski Oyundaki Sabrinanın Salonuna Benziyor. Lideri Yendikten Sonra 4. Rozeti Alıyorsunuz.Böylece Kayaları İttirme Yani Strength Saldırısını Kullanabiliyorsunuz.
Daha Sonra Buradan Doğuya Doğru Gidiyoruz Ve Teleferiğe Binmeden Önce Karşımıza Çıkan Mağaraya Giriyoruz.Daha Sonra Bu Mağaradan Çıkıp Karlı Bir Alana Geliyoruz.Burayıda Geçtiğimizde Başka Bir Şehirle Karşılaşıyoruz. Bu Şehirde Gym Olmadığından pek Birşey Yapmadan Aşağı İniyoruz.Köprüyü Geçiyoruz Ve Dağlık Bir Alanda İlerliyoruz.Burada Bir Mağaraya Giriyoruz Ve Tekrar 1.Şehire Dönüyoruz.Burada Martıyı Kurtardığımız Mağaraya Geri Dönüyoruz Ve Kayaları Kırıyoruz.Buradan Başka Bir Şehre Geçebiliyoruz.
Öncelikle Yapmamız Gereken Oyunun En Başında Karşımıza Çıkan Gym'e Gitmek Ve Buradan 5.Rozeti Almak. Bu Gym'in Türü Normal.Rozeti Aldıktan Sonra Salonun Hemen Yanındaki Eve Girip Buradan Surf'ü Alıyoruz.
Surf'ü Aldıktan Sonra Bisikletimizi Aldığımız Şehire Geri Dönüyoruz Ve Buradan Sağa Doğru Giderek Kumsala Ulaşıyoruz. Surf'ü Kullanıp Karşı Topraklara Geçiyoruz.İlerledikten Sonra Karşımıza Bir Bina Çıkıyor Ve Bu Binada Gene Çete Elemanları Var.Bu Elemanları Yendikten Sonra İlerlemeye Devam Ediyoruz.Ve Yeni Vede Değişik Bir Şehirle Karşılaşıyoruz.
Öncelikle Bu Şehire Girmeden Çıkıyoruz.Çünkü Gym'e Girmeye Kalktığımızda Birşey Bizi Engelliyor.Şehirin Sağına Doğru Gidiyoruz Ve Yolumuza Devam Ediyoruz.Ve Bir Köprüye Geliyoruz.Bu Köprüdeki Adam Bize Geçişimizi Engelleyenin Bir Pokemon Olduğunu Söylüyor Ve Bu Pokemonla Karşılaşıyoruz.Onu Yendikten Veya Yakaladıktan Sonra Şehire Geri Dönüyoruz Ve Gym'e girmemizi Engelleyen Pokemonla Savaşıyoruz.Onuda Yendikten Sonra Gym'e Girebiliyoruz.
Bu Gym Uçuş Türü.Ve Bu Salonda Çok Karışık Bulmacalar Var.Bunları Çözdükten Sonra Lideri Yeniyoruz Ve Hm02 Yeni Fly'ı Alıyoruz. Böylece Haritada Ziyaret Ettiğimiz Şehirlere Uçabiliyoruz.
Köprüyü Geçtikten Sonra Yolumuza Devam Ediyoruz.Ve Karşımıza Safari Zone Çıkıyor.Buradan Güzel Pokemonlar Yakalayabilirsiniz. Safari Zone'un Bulunduğu Yerden Aşağı İniyoruz Ve Karşımıza Bir Göl Çıkıyor.Bu Gölde Surf Yaptıktan Sonra İlerlememize Devam Ediyoruz Ve Eski Oyunlardada Olan Hayaletli Bir Kuleye Giriyoruz.Buradan Hayalet Pokemonları Yakalayabilirsiniz.Kulenin İçine Girdiğinzde Sol Taraftan Başka Bir Yere Çıkıyorsunuz.Ve Bu Yoldan Yukarı Doğru Çıktığımızda Çete Elemanlarıyla Gene Karşılaşıyoruz Onları Yendikten Sonra Yaşlı Kadınla Konuşuyoruz.
Daha Sonra Ocean Museum'un Olduğu Şehire Geri Dönüyoruz.(Fly'ı Kullanabilirsiniz)Şehirin Kuzey Doğusuna Doğru İlerlediğimizde Bir Binanın Önünde Kalabalık Olduğunu Görüyoruz. Buradakilerle Konuştuktan Sonra Binaya Giriyoruz Ve Binada Çete Lideriyle Karşılaşıyoruz.Bu Sefer Savaşmıyoruz Lider Gidiyor.
Daha Sonra Safari Zone'un Olduğu Bölgeye Geri Dönüyoruz Ve Buradan Bu Sefer Sağa Doğru Gidip Yeni Bir Şehirle Karşılaşıyoruz.
Bu Şehirde Büyük Bir PokeMart Var.Pokemart'ın Önüne Geldiğimizde Rakibimizle Tekrar Savaşıyoruz. Onu Yendikten Sonra Şehrin Sağ Tarafına Gidiyoruz Ve Buradaki Denizden Yukarı Surf Yaparak Yeni Bir Mağaraya Giriyoruz. Bu Mağara Çetenin Merkezi.Buradaki Herkesi Yendikten Sonra Çete Lideriyle Konuşuyoruz.Daha Sonra Mağaradan Çıkıyoruz. Çıktığımızda Denizin Sağ Tarafına Giden Yoldaki Şeylerin Yokolduğunu Görüyoruz Ve Buradan Yolumuza Devam Ediyoruz.
Yolumuza Devam Ettiğimizde Yeni Bir Şehirle Karşılaşıyoruz.Bu Şehirden 7.Rozeti Alacağız.7.Rozette Lidere Ulaşmak İçin 4 Koluda Çekmemiz Gerekiyor.Bu Gym'de Liderler 2 Tane.Ve Bir Güneş Ve Bir Ay Pokemonu Kullanıyorlar. 7.Rozeti Aldıktan Sonra Şehirdeki Biriyle Konuşuyoruz Ve Hm08 Yani Dive'ı Alıyoruz.Bununla Denizlerdeki Koyu Kısımlara Dalabiliyoruz.
Denizin Ortasındaki Büyük Bir Koyuluğa Dalıyoruz Ve Suyun Altında İlerlerken Bir Mağaraya Giriyoruz.Bu Mağarada Bir Denizaltı Var.Buradan Yüzeye Çıkıyoruz Tekrar.Yüzeye Çıkmak İçin X'e Yada Pokemonunuzdan Dive Saldırısını Seçmelisiniz.Buradan Yüzeye Çıktığınızda Karşınıza Bir Mağara Çıkacak. Buradaki Mağaradan Çıkmak İçin Strength Ve Rock Smash Bilen Pokemonlarınızı Yanınızda Getirmelisiniz.Mağaradan Çıktığınızda Çete Lideriyle Tekrar Karşılaşacaksınız.Ve Burada Bir Efsanevi Pokemon Göreceksiniz.Oynadığınız Oyunun Türüne Bağlı Olarak 2 Farklı Efsanevi Poke Var. Çete Liderini Yenin.Daha Sonra Kendinizi Denizde Bulacaksınız.Rakip Çete Elemanlarıda Gelecekler.
Sonra Denizdeki Büyük Buz Dağının Olduğu Yere Gelin.Ve Buradaki Koyuluğa Dalın.Suyun Altında İlerlediğinizde Gene Bir Mağaraya Rastlayacaksınız. Bu Mağaraya Girip Yüzeye Çıkın.Ve Yeni Şehirle Karşılaşın.Bu Şehirde Gym'e Giremeyeceksiniz. Öncelikle Şehrin Kuzeyine Doğru Çıkıyoruz.Ve Burada Konuşan İki Kişiyle Konuşuyoruz. Daha Sonra Yukarıdaki Mağaraya Giriyoruz.Burada Efsanevi Pokemonla Savaşacaksınız.İsteyen Master Ball Atıp Yakalayabilir. Ayrıca Topu Atmadan Önce Gücünü Azaltmanızı Tavsiye Ederim.Efsanevi Pokemonla Karşılaşmanız Sona Erince Şehirdeki Gym Açılıyor.
Gym'in Türü Su.Bu Gymde Çok Zor Bir Bulmaca Var.Buzların Hepsini Kırıp Buzlu Yolun Tam Önüne Gelmelisiniz.Bir Buzun Üzerinden İki Defa Geçtiğinizde Düşüyorsunuz. Bu Yüzden Biraz Zor.Lideri Yenip Son Rozetimiz Olan 8. Rozeti Alıyoruz.Lideri Yendikten Sonra Waterfall Hm'sini Alıyorsunuz.Böylece Şelalelerden Yukarı Çıkabiliyorsunuz. Bu Şehirden Çıkmak İçin Geldiğiniz Suya Geri Dönüyorsunuz Ve Buradaki Koyu Yere Tekrar Dalıyorsunuz.Denize Döndüğünüzde Yolumuza Sağ Taraftan Devam Ediyoruz. Burada Büyük Bir Şelale Var.Bu Şelaleyi Geçtiğimizde Bir Pc İle Karşılaşıyorsunuz.Bu Pcden Gücünüzü Doldurup. Mağaraya Giriyorsunuz.Mağaradan Pokemonlarınızı Geliştirebilirsiniz.Çünkü Mağaradan Sonra Lige Gidiyorsunuz! Ligte Pokemonlar 45 İle 55 Level Arasında Değişiyor.
Elite 1:Dark
Elite 2:Hayalet
Elite 3:Buz
Elite 4:Ejderha
Şampiyon:Demir
Ligi Geçtikten Sonra Profesör Ve Rakibimiz Geliyor.Ve Pokemonlarımızı Teker Teker Görüyoruz.(Hall Of Fame)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://pokemon2.forumactif.org
MiRaCHo
Admin
MiRaCHo

Mesaj Sayısı : 23
Kayıt tarihi : 17/03/07

tam çözüm Empty
MesajKonu: Geri: tam çözüm   tam çözüm Icon_minitimePtsi Mart 19, 2007 11:34 pm

Paylaşım İçin Saol ...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
orhunMesaj Sayısı : 7
Kayıt tarihi : 16/04/07

tam çözüm Empty
MesajKonu: Geri: tam çözüm   tam çözüm Icon_minitimePtsi Nis. 16, 2007 9:51 am

insan bi alıntıdır diye yazar alper33 den çalmışın Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
tam çözüm
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
pokemon :: pokemon :: POKEMON SAPPHIRE,ruby-
Buraya geçin: